Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Yakan: Trabzon basketbol şehri olacak

YazarMesaj
C_k_m_C_K_c_K
Süper SagocuxXx
Süper SagocuxXx
C_k_m_C_K_c_K

Ruh Halin _? : Yakan: Trabzon basketbol şehri olacak Acili10

Yakan: Trabzon basketbol şehri olacak Empty
MesajKonu: Yakan: Trabzon basketbol şehri olacak   Yakan: Trabzon basketbol şehri olacak I_icon_minitimeC.tesi Ağus. 23, 2008 7:26 pm

Basketbol Takımı Baş Antrenörümüz Alaaddin Yakan, yapacakları önemli çalışmalarla Trabzon’un basketbol şehri olacağını vurguladı.

Bugün (Salı) sabah saatlerinde kente gelen Yakan, Altyapı ve Amatör Branşlar Sorumlumuz Celil Hekimoğlu’yla birlikte bir takım incelemelerde bulundu. Yakan daha sonra kulübümüze gelerek Asbaşkanımız Hayrettin Hacısalihoğlu’yla görüştü.

Asbaşkanımız Hayrettin Hacısalihoğlu Yakan’a yeni görevinde başarılar dileyerek, “Futbolda ülkenin 4 büyük takımından biri olan Trabzonspor’un basketbolda da olması, hem bu spor için hem de kulübümüz için büyük faydalar sağlayacaktır. Saner bey bu konuda büyük bir gayret sarf etti. İnşallah yeni sezon başarılarla dolu geçer” şeklinde konuştu.

Basketbol Takımı Baş Antrenörümüz Alaaddin Yakan ise kendisi ve ekibinin Trabzon’da olmaktan dolayı mutluluk duyduklarını belirterek, “Bu teklif bize yapıldıktan sonra hayatımda ilk defa kendimle ilgili bu kadar hızlı karar verdim. Saner beyle görüştükten sonra kafamda hiçbir soru işareti kalmadan teklifi kabul ederek Trabzon’a geldim. Ben kararımı büyük bir mutlulukla verdim. Son 3 haftadır ekibimle birlikte çalışmalara başladık. Oldukça iddialı insanlarız. Ekipteki Taner hoca Genç Milli Takım Antrenörü, Fikret hoca uzun yıllar Efes Pilsen, Fenerbahçe’de görev yapmış birantrenör. Çok değerli bir ekibimiz var. Ben onlara görev teklif ettiğimde hiçbiri fazla düşünmedi ve olumlu cevap verdi. Enteresan bir şekilde Trabzon’a geldik” dedi.

Trabzon’da geçmiş dönemde fazla yatırım yapılmadığı için basketbolun belli bir düzeyin üzerine çıkamadığını gözlediklerini ifade eden Yakan, “Ben de Anadolu’dan gelen birisi olarak bu tür kentlerdeki sorunları çok iyi biliyorum. İnsanlar genelde basketbolu geliştirme anlamında akıntıya kürek çekerler. Çünkü maç yapacak takım bulamazlar, antrenör yoktur, yatırım yapacak kulüp olmaması gibi bir dolu negatif durumlar yaşanır. Ben de bunları çok yaşadım. Ama Saner bey ne istediğini çok açık bir şekilde sundu. Benim de kafamdan geçenler aynı. Yani yeni bir şehre gideceksiniz, yeniden başlatacaksınız, o şehir için bir şeyler üreteceksiniz. Bunlar beni heyecanlandırmak için yeterli sebepler diye düşünüyorum. Ayrıca işimi çok seviyorum. Trabzon’da takımı üst seviyelere çekmek istiyoruz. Bunu başarırsak çok önemli işlere imza atacağımızı düşünüyorum. Ben en az 3 yıl burada kalmayı planlıyorum. 1 yıl sonra bırakırım düşüncesinde değilim. Antrenörlerimiz aileleriyle buraya gelecekler. Benim ailem de inşallah seneye gelecek. Kısacası buraya önemli izler bırakmaya geldik. Ben ve arkadaşlarım ayrılırken burası bir basketbol şehri olacak. Bizden sonra Trabzon’a gelecek bütün arkadaşları her yönüyle rahat ettirecek bir ortam ve adımızı bırakmak istiyoruz. Ben bu söylediklerimi başaracağımıza inanıyorum. Kendime ve ekibime güveniyorum. Saner bey sağ olsun inanılmaz destek veriyor. Kendisini tanıdığım için çok mutluyum. Katkılarından dolayı teşekkür etmek istiyorum. Basketbolun bu tür yöneticilere ihtiyacı olduğunu ve böyle yöneticilerle spor dalının daha üst seviyelere çıkacağını düşünüyorum” yorumunu yaptı.

Şehirde yaptığı incelemeler sonrası son derece hoşnut kaldığını dile getiren Yakan, “Buraya gelmeden önce herkes bana gideceğin yeri biliyormusun diye soruyordu. Ben gelme kararını verdikten sonra şehrin nasıl olduğu pek önemli değildi. Ama Trabzon’un çok güzel bir şehir olduğunu biliyordum. Ben şuan da evime geldim. Evimde uzun süre kalmak istiyorum. Ayrıca evimi en iyi şekilde düzenlemek niyetindeyim. Burada olmaktan dolayı çok mutluyum” açıklamasında bulundu.

Yakan: Trabzon basketbol şehri olacak
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Trabzon Eriyor
» Trabzon SpoR Resmi Web Sitesi