Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Abluka Alarm Röportajı !

YazarMesaj
C_k_m_C_K_c_K
Süper SagocuxXx
Süper SagocuxXx
C_k_m_C_K_c_K

Ruh Halin _? : Abluka Alarm Röportajı ! Acili10

Abluka Alarm Röportajı ! Empty
MesajKonu: Abluka Alarm Röportajı !   Abluka Alarm Röportajı ! I_icon_minitimeCuma Ağus. 22, 2008 4:13 pm

SAVAŞ: 2000 Yılından bu yana sürekli rap müziğin içersinde olan biriyim.Geçirdiğim Bunca zamanın karşılığı hep huzurlarınızda oldu.Neler yaptığımı, nasıl bir hissiyata sahip olduğumu şarkılarımda anlatmaya çalıştım. Klasik tanımlamalara girmek yersiz olur.Sadece karmaşık biriyim. Bunu bilmesini isterim herkesin.
Ve ben varolduğum sürece müzikte benimle olacak.İnsanlardan istediğim ve beklediğim şeyler çok fazla değil.
Saygı ön planda olmak üzere karşılıklı bir yaşam sürmek hayalimdeki. ilk başta şarkılarımı kendime yapmıştım fakat seneler geçti ve kafamı kaldırdığımda insanların bizi dinlediklerini ve yanımızda olduklarını görüyorum.
Bu beklemediğim bişeydi. Ama artık bizle beraberler ve onlara istediğini vermek zorunda hissediyorum kendimi.
Umarım yaptığımız işlerden Memnunlardır.Bu da Benim Yani Savaş...

LAEDRİ:Yaklaşık 6 yıllık bir rap müzik hayatım var. Bunun öncesinde ilk zamanlarda iyi bir dinleyiciydim.
Müzik kariyerime Abluka Alarm İle KUVVETMİRA bünyesinde devam ediyorum.
Rap müzik hayatımın geneline hakim olmuş durumda.
Müziğimde ileriye yönelik hedeflerim var. amacım elimden geldiği kadarıyla imkanları zorlayıp imkansızı başarmak ve Türkçe rapte adından söz ettirecek bir isim haline gelmek. Müzikten arta kalan zamanlarda günlük hayatımda sade bir yaşam süren yarı sosyal biriyim. Evet bu benim.

- Çok samimi ve gerçekten suretinizi ortaya çok net bir şekilde ortaya koyan cümleler. Peki yaptığınız her çalışma sonrasında, bir önceki çalışmalarınız hakkındaki düşünceleriniz ne denli değişmekte?

CEVAP: Abluka Alarm olarak şu ana kadar bir albüm çıkardık. Fakat Kafile albümünde de parçalarımız vardı.
Zaten yaptığımız her işin bir öncekine göre daha iyi olması gerekiyor ki sürekliliğimizi devam etirelim. Kafile'den sonra Ahenk albümde biraz daha Müzikal görüşlerimiz değişti.Bundan sonraki çıkıcak Albümlerimizde de bu farklılıkları dinleyicilerimiz görecektir.Zaten şarkı ürettikçe düşüncelerinizde ister istemez değişiyor.

- Ben şunu da sormak istiyorum ki çok merak edildiği için soruyorum. Ne zaman Abluka Alarm olarak ikinizi bir klipte göreceğiz?

CEVAP: Bildiğiniz gibi klip Ne Fark Eder'e çekiliyor. Hatta bitme aşamasında. Biraz geç kaldığımızın farkındayız. Fakat iyi birşey olması için uğraşıyoruz. Klip yakın dönemlerde servis edilecektir.

- Şahsen klibi büyük bir heyecanla bekliyorum. Peki Abluka Alarm olarak hayran kitlenizin gün geçtikçe artması, günlük yaşamda olsun, stüdyoya girince olsun sizi nasıl etkiliyor?

CEVAP: Bunlar müziğimiz için olumlu şeyler. Biz iyi işler yaptıkça onlar bizi bizde onları etkilicez. Yani bu durumda herkes etkilenecek...

- Abluka Alarm'ı Türkçe Rap piyasasında farklı kılan özellik nedir, yani sizin özel yetenekleriniz nelerdir.?

CEVAP: İçimizden geldiği gibi müziğimizi yapıyoruz.Sanırım bu da bizi farklı kılıyor. Bütün herkesin düşündükleri ve müzik anlayışı parmak izi gibidir. Söylenebileceği gibi bizimki de farklı bir tat.

- Evet farklı bi tat. Çok lezzetli gerçekten. ''İçimizden geldi'' diyorsunuz yani. Peki Bilgisayarınızı yada müzik çalarınızı açtınız. Kimleri dinlersiniz? Kimlerin müziği hoşunuza gider?

LAEDRİ: Belirli kaldığımız isimler yok. Herkes gibi kulağa hoş gelen bütün melodileri dinliyoruz..

SAVAŞ: Bende Laedri'yle aynı görüşteyim. Kulağa hoş gelen şeyleri dinliyoruz tabii ki...

- Bir şarkıyı yazdınız ve kaydını aldınız artık dinlemeye hazır hale geldi. O andaki düşünceleriniz ne olur?

CEVAP: Şarkı bittikten sonra üzerimize aldığınız yükü yerine getirmş oluyorsunuz. Bittiğinde dünyaya getirmiş olduğunuz kalıcı bir eser var ellerinizde. Bunun mutluluğu herşeye değer. Yani şarkılar çocuklarınız gibi zaten.

- Evet gerçekten son cümle bütün yargıyı açıkladı. Şimdi en ilginç soruyu soracağım. Bana göre tabi ki

- Evet Ronni.

- Savaş Abluka Alarm'ın en çok hangi şarkısını, Laedri Abluka Alarm'ın en çok hangi şarkısını dinliyor?

CEVAP: Albüm bütünüyle sağlam parçalardan oluşuyor. En çok dinlediğimiz şarkılar. Rüyalar ve İnsanlar, Ne Fark Eder, Yeminli Yaver, Virane Dervişler, En çok dinlediklerimiz şarkılar...

-Müzik eminimki hayatınızın büyük bir kısmını kaplıyor. Müzik olarak değildi de, kişisel olarak nasıl bir gelecek düşünüyorsunuz. Yani tamam müzik olarak tabi ki bir hedefiniz var, ama içinde müzik olmayan hedefleriniz neler?

CEVAP: Müzik hayatımızın her köşesinde hakim olmuş durumda. O Yüzden içinde müziğimiizn olmadığı hiç bir Hayali barındırmıyoruz. Bu müziği yaptığımız için burdayız.

- Evet içinizdeki bu müzik sevgisi biz dinleyenlere çok iyi bir şekilde yansıyor. Yine çok büyük istek üzerine soruyorum. Sagopa Kajmer'i Abluka Alarm tarafından tanımak istiyoruz. Sizler Sago'yu nasıl tanıyorsunuz?

CEVAP: Sagopa Kajmer çok değer bir insan ve onunla aynı çatı altında müzik yapmak çok özel bizim açımızdan. Hepimiz bu ailenin bir parçasıyız. Buradaki herkeste öyle.

- Peki örneğin bugün Melankolia Müzik Stüdyolarındasınız. Aynı yerde Sago, Kolo, Zet, Raffine var. O gün nasıl geçer yani neler yaparsınız?

CEVAP: Evet güzel bir soru Bizler Hep beraber olduğumuz zaman çok keyifli vakit geçiriyoruz. Birlikte garip sohbetler yapıyoruz. Herkes açısından zevkli ve bir o kadar da verimli geçiyor. tabii ki en fazla yaptığımız şeylerin başında müzik geliyor.

- Birde birbiriniz arasında en çok geçen diyalog nedir? Yada hangi konularda anlaşamazsınız?

CEVAP: Açıkçası her konu hakkında diyalog halindeyiz. 15 yıllık bir beraberlik var aramızda. Farklı fikirlerin savunduğumuz zamanlarda oldu. Fakat belli bir olgunluğa ulaşmış iki insan olarak tüm sorunlarımızı çözebiliyoruz.

- Evet bu çok önemli, aynı yola baş koymuş iki insanın birbirini çok iyi anlaması..

- Türkiye'de görüldüğü gibi her grup içinde çatışma var. Çünkü insanlar birbirini iyi tanımadığı zaman kısa bir süre sonra kargaşa kaçınılmaz oluyor. Bizde ise böyle birşey söz konusu bile değil.

Abluka Alarm Röportajı !
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Abluka Alarm - Ne Farkeder