Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Kezman'dan derbi sözü

YazarMesaj
deLi_Mc_S
KRal SagocuxXx
KRal SagocuxXx
deLi_Mc_S

Takımın _? : Kezman'dan derbi sözü 8ed8b6c7f9

Kezman'dan derbi sözü Empty
MesajKonu: Kezman'dan derbi sözü   Kezman'dan derbi sözü I_icon_minitimePtsi Ağus. 18, 2008 3:31 pm

Kezman, derbi maçında kendi adına elinden gelenin en iyisini yapacağının sözünü verdi.

Fenerbahçeli futbolcu Mateja Kezman, 27 Nisan Pazar günü Galatasaray ile yapacakları derbi maçta, kendi adına elinden gelenin en iyisini yapacağının sözünü verdi.

Kulübün internet sitesinde derbi maçla ilgili değerlendirmeleri yer alan Sırp golcü, karşılaşmaya hazır olduklarını ve kendilerine güvendiklerini belirterek, şunları kaydetti:

''Kendi adıma elimden gelenin en iyisini yapacağımın sözünü veriyorum. Bu Türkiye'deki en büyük derbi ve kazanan taraf büyük ihtimalle şampiyon olacak. Maça tamamen hazırız. Kendimize güveniyoruz, çünkü daha iyi olan taraf biziz. Tek yapmamız gereken savaşmak. 90 dakika boyunca savaşmak, savaşmak ve savaşmak. Ruhumuzu sahaya yansıtmalıyız, ondan sonra gerisi gelecektir ve problem olmayacak. Ben de kendi adıma elimden gelenin en iyisini yapacağımın sözünü veriyorum. Büyük maçlar ve derbileri severim. Futbol kariyerimde birçok derbi maçta goller attım. Umarım aynısını pazar akşamı tekrarlarım ve taraftarlarımızı mutlu ederim.''

Ligde 2 hafta önce penaltı kaçırdığı Ankaraspor ve gol atmasına rağmen çok sayıda pozisyonu değerlendiremediği Denizlispor maçlarının kendi adına çok iyi geçmediğini, ancak takım arkadaşlarının hep yanında olarak kendisine destek verdiğini ifade eden Kezman, şöyle devam etti:

''Derbi maçta rakibimizden üstün olduğumuz önemli özelliklerimiz var. Bu özelliklerimizi üst üste koyduğumuz zaman ve yüreğimizi de sahaya koyduğumuz zaman 3 puanı alıp şampiyonluk yolunda önemli bir adım atacağız. Denizlispor maçında normalde kaçırmayacağım golleri kaçırdım. Ankaraspor maçında penaltı kaçırdıktan sonra takım arkadaşlarımdan gördüğüm ilgi ve destek hayatımın en güzel günlerinden biriydi. Özellikle taraftarların desteği inanılmazdı. PSV Eindhoven'da oynarken buna benzer bir durum yaşamıştım, ama Fenerbahçe taraftarları çok daha farklı olduğunu bana gösterdi.''

-''FUTBOL BU, PENALTI KAÇIRABİLİRSİNİZ''-

Ankaraspor maçında penaltı kaçırmasıyla ilgili medyada çok şeyin yazıldığını, ancak bunun motivasyonunu hiç bozmadığını kaydeden Fenerbahçeli futbolcu, ''Futbol bu, penaltı kaçırabilirsiniz. Christiano Ronaldo da Barcelona'ya karşı penaltı kaçırdı'' dedi.

Medyanın bazı olayları fazlasıyla abarttığını ifade eden Kezman, şunları kaydetti:

''Ligin 2. yarısına çok iyi başladım ve en çok gol atan oyunculardan biriydim. Şampiyonlar Ligi ve Türkiye Kupası'nda da goller attım. Kendime güveniyorum ve herhangi bir problem yok. Medya bazı şeyleri abartıyor. Ankaraspor maçında kaçırdığım penaltıdan sonra çok fazla şey konuşuldu, ama bunlar benim motivasyonumu hiç bozmadı.

Futbol bu, penaltı kaçırabilirsiniz. Christiano Ronaldo da Barcelona'ya karşı penaltı kaçırdı. Çok büyük futbolcuların da penaltı atamadıklarını zaman zaman gördük. Ligin 2. yarısından itibaren çok iyi oynadığımı düşünüyorum. Kendimi fiziksel açıdan tam olarak hazır ve güçlü hissediyorum. Galatasaray maçına da hazırım ve kendimi böyle hissettiğim dönemlerde takımıma çok yarar sağlıyorum.''

-''BU TAKIMA İLK GÜNDEN BERİ ÇOK İNANIYORUM''-

Fenerbahçe'ye, transfer olduğu günden bu yana inandığını anlatan Kezman, Galatasaray karşısında alacakları galibiyetin ardından ligin 33. haftasında kendi sahalarında Gençlerbirliği ile yapacakları maçta şampiyonluklarını ilan etmek istediklerini anlatarak, açıklamalarını şöyle noktaladı:

''Gençlerbirliği maçında kendi seyircimiz önünde bu mutluluğu yaşarsak gerçekten harika olur. Bu takıma, transfer olduğum ilk günden beri çok inanıyorum. Yaklaşık 2 sene oldu ve şu ana kadar çok şey kazandım. Bu sene de şampiyonluk yaşamak istiyorum. Gerçekten bunun için çok çalıştık. İnişler çıkışlar oldu ama artık sona geldik. Elimizden geleni yapmalıyız. Bir kez daha söylüyorum, pazar günü savaşmalıyız. Yüreğimizi sahaya koyup 3 puanı almalıyız. Çünkü Galatasaray'a karşı avantajlıyız. Çok iyi bir teknik direktöre sahibiz. Onların ise bazı problemleri var. Fiziksel olarak da kendimizi üstün görüyoruz. Çünkü Sant'anna bizi çok iyi çalıştırıyor ve hazırlıyor. Takımın havası da çok iyi. Fenerbahçe'nin soyunma odasında inanılmaz bir ruh var. Ayrıca çok kaliteli bir takımız. İyi ve tecrübeli oyunculara sahibiz. Bütün bunları üst üste koyduğumuzda tabii ki şampiyon biz olacağız.''

Kezman'dan derbi sözü
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-