Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Kolera derki..

YazarMesaj
deLi_Mc_S
KRal SagocuxXx
KRal SagocuxXx
deLi_Mc_S

Takımın _? : Kolera derki.. 8ed8b6c7f9

Kolera derki.. Empty
MesajKonu: Kolera derki..   Kolera derki.. I_icon_minitimeC.tesi Ağus. 16, 2008 4:57 pm

Kolera Derki :

Dünyayı sonsuz bir hayat sanan fareler kedilerden korkarlar ve tabiri caizse kedinin yalakası olurlar.Bu fare tabiatlı insanlar aslandan korkmazlar.(kedi ünü,parası olan kişi, padişah,aslandan kasıt ise Rabtır.)Onlara ancak Rab yardım edebilir.Peygamberler bile bu farelere şefaat etmeyecektir.Bu dünyada kazanılan servet,rüyada hazine bulmaya benzer.Çok uzun ve bitmeyecek gibi görünen hayat,her gün ölümlerle bizlere gerçeği hatırlatmaya çalışsa da,ibret alanımız pek azdır.Burası bir rüya gibidir o nedenle rüya görürken rüyada olduğumuzu pek azımız farkeder.....Allah a küfür eden bir insanı savunmak,onun sözlerini tasdiklemek,(bu bir rap starda olabilir)bir insanın Allah hakkında (ki O tüm noksan sıfatlardan münezzehtir.)sohbet etmesini,(ki O her sohbette 1 kere bile olsa anılmalıdır.Allah korusun demek,Allah nasip ederse demek bile anmaktır)hor ve hakir görmek,bu muhabbeti küçümsemek şirktir.Bunu tasdik eden kafirdir.Ve 2 gündür saçma bir muhabbet sayesinde çok fazla olmasada bir kısım Allah kulu günahlara girdi,çok bahtsızca düşünmeden bu kadar hassas bir mevzuyu tasdik etti. derhal gidip iman tazelesinler.Bilmiyorlarsa ben Onlara öğretirim yeter ki bu büyük günahı ve gönüller şahının zikredildiği muhabbeti hakir göreni tasdik eden bu yoldan dönsün.İnanın 2 ademoğlunun arasında geçenler buna değmez.Siz sadece izleyin,tekrar dediğime geldi Allah ayıbını ortaya dökmek istediği kullarının içine temiz insanları karalama isteyi verdi de bu sefer daha büyük gafletle benim dinleyenlerimle aramda geçen yokluk alemindeki coşkumuzu,Rabbı anmamızı,hakir gördüler.Ben açıkçası bu olan biten yüzünden ne hissedeceğimi şaşırdım.Benim inandığım yüceler yücesini anmamı aşağı görenin Allah tan korkusu yok demektir bir imansız içinmi nefesimi ep hazırlamak adına harcayacağım?Sana verdiğim gözün nurunu,kulağının yeteneğini,sayılı nefesini nerelere harcadın diye sorulunca,EY ALLAH IM sana küfreden bir maneviyat garibanına laf yetiştirmek için mi diyeceğim?Ama madalyonun diğer yüzüne baktım ve ben Allah ıma laf ettirirsem zaten benim yerim cehennem, Allah sabır edeni sever ben 7 sene bana,sevdiklerime ve sevenlerime gün be gün usanmadan yapılan hakaretlere sabır ettim.Şimdi benim Rabbımı da kattılar,bu noktada sabır etmek ahmaklık olur.İlk defa ve son defa bir daha yapmamak üzere birkaç hadsizin kalbini yakacağım,nasıl hissediliyormuş tadsınlar ve rap nasıl oluyormuş feyz alsınlar diye.KOLERA

Ayben'den cevap;

Selam dostlarım,şu ana kadar hiç bir zaman ne ben nede ağabeyim dinimizi ,inançlarımızı dile getirerek sizlerden alkış toplamak gibi bir amaç gütmedik.Her insanın kalbinde Allah vardır ve her insanın Allah sevgisi kendince büyüktür.Ama kimin ne kadar çok inandığını ölçmek imkansızdır,bu nedenle de kimseyi kafirlikle yada inanmamakla suçlayamayız.Kaldı ki benim ve ağabeyimin büyüklerimizden bu konuda almış olduğumuz terbiye ve önemli bilgiler buna müsaade etmez zaten.Biz inanan insanlarız ve her kim olursa olsun bizim içimizdeki Allah sevgisinin büyüklüğünü sınayamaz.Ancak yaş olarak ağabeyimden oldukça küçük bir şahıs bu konuda riya ve yalanlar sunarak kendine yan toplamaya, yaptığı çirkefliklere yol yapmaya ,kılıf uydurmaya çalışmaktadır.Bunu cehaletine vererek ona bende bir büyüğü olarak birkaç şeyi daha hatırlatmak isterim.

(Allah?ıma şükürler olsun ki çok küçükken okuduğum bir kitapta bulunan bu bilgileri hala unutmamışım,bazı hadis-i şerifleri sizlere yanlış aktarmamak adına aynı kitaba bakarak düzeltmek zorunda kaldım)

Yaptığı şeyin adı RİYA dır,RİYA bir şeyi olduğunun tersine göstermektir.Kısacası gösteriş demektir.Ahret yolunda olduğunu göstererek,dünya arzularına kavuşmak demektir.İbadetlerini inançlarını göstererek insanların sevgisini kazanmaya çalışmaktır.Bir hadis-i Şerif te şöyle buyrulmuştur:Sizde bulunmasından en çok korktuğum şey şirk-i asgar dır,şirk-i asgar riya demektir.

Yaptığı diğer şeyin adı KİBİR dir.KİBİR ,kendi imanını inançlarını ibadetlerini başkasınınkinden üstün görmek ve göstermektir.Kibr kötü huydur ve haramdır ,kendini ve RAB bini unutmanın alametidir.Bir hadis-i şerif te şöyle buyurulmuştur ki:kalbinde zerre kadar kibir bulunan kimse cennete giremeyecektir.

Yaptığı şeyin adı UCB dur,Ucb,yaptığı ibadetleri iyilikleri beğenerek bunlarla övünmektir.Bir hadis-i şerifte şöyle buyurulur.günah işlemezseniz daha büyük günaha yakalanmanızdan korkarım.

Yaptığı şeyin adı CÜBN dür,CÜBN korkaklıktır,CÜBN kötü huydur.İmam-ı Muhammad bin İdris Şafi i(rahmet ullahü teala) şöyle buyurmuştur,Şecaat göstermek lazım olan yerde korkaklık yapan kimse eşeğe benzer..

Vaadini bozmak ta gadab a sebep olur,ağzından çıkan yemini bozmak sözlerini inkar etmek gadaba sebep olur.Günahtır,haramdır.

Yaptığı şeyin adı GIYBET tir,GIYBET ,belli bir müminin yada zimmi kafirin gördüğün ayıbını,yanlışını yüzüne değil arkasından söylemektir.GIYBET haramdır.Bir hadis-i şerif te şöyle buyurulmuştur:GIYBET eden kişi GIYBET ettiği kişinin etini yemektedir.Bunun da ne kadar büyük bir günah olduğunu söylemeye lüzum yok.

Bu şekilde davranan bir insanın ne hakla bu karalamayı yaptığını sorarım ben.Hangi cümlede Allah a küfredilmiş?Hangi şekilde buna karşılık verecektir?Artık bu yalanları bir kenara bırakıp biraz insan olmayı denemeli,boş kelam yerine işiyle kendini göstermelidir.HAŞA bu şahıs PEYGAMBER midir ki kendine laf edildiğinde böyle bir savunmaya baş vuruyor..Kendi ağzından çıkan lafı tastikleyen davranışlar sergiliyor.Allah ayıbını ortaya dökmek istediği kullarının içine temiz insanları karalama isteği verir(Mevlana Claleddin Rumi). Lakin kendi davranışları da bu sözü doğrulamakta.

İnsanların dini,dili,mezhebi,ırkı bizi hiçbir şekilde enterese etmez,yaptığımız işleri her din dil ve ırk tan insan dinliyor.Kimseyi bu sıfatlarla ayıramazsınız..YARATILANI SEVERİZ,YARATAN DAN ÖTÜRÜ.

Ve siz dostlarımız,güzel ahlaka benzeyen kötü ahlakı ve bunların nasıl birbirinden ayrılacağını bilmelisiniz.Hikmete benzeyen kötü ahlak tıpkı bu insanın yaptığı gibi kulaktan dolma bilgilerle bilmediği konularda ahkam kesmektir.Bu tür insanların alimlere din bilginlerine benzemeye çalışması yada benzemesi,papağanın insan gibi konuşmasından fazla değildir.

İffete benzeyen kötü ahlak diye bir şey vardır,kötü iş yapmazlar,şehvetlerinin arkasında koşmazlar,ağırbaşlı ,akıllı,faziletli,ilim ve güzel ahlak sahibi görünürler.Dillerde mehd olunup her yerde örnek gösterilirler.Diğer insanların yanında dini imarelerini göstermekten ve söylemekten bedenleri zaif olmuştur,insanlar arasında emin Allah nazarında haindirler.Riyakar,cübnkar,ucbkar ve kibirlidirler.

Ve bir laf vardır hani dinime küfreden Müslüman olsa diye bu şahıs bu sözü doğrular karakterde bir insan ve bundan sonra ağzını bu şekilde bir densizlikle açmak yerine gerekeni işiyle gösterir umarım .Madem çok başarılı bir insan olduğunu söylüyor ,bu tür yanlışları yalan açıklamaları yaparak kimsenin gözünü boyamaya çalışmasının bir anlamı yok.Dedim ya biz inançlı insanlarız kaldı ki öyle olmayan insanları dahi kimsenin yargılamaya hakkı yoktur.Her insan Ahrette kendi amel defterinden sorumlu tutulacaktır.Boşu boşuna insanları böyle çocukça davranışlarla kandırmaya çalışmanın onları kendin gibi aptal yerine koymaya çalışmanın anlamı yok.Eğer korkuyorsan yada yaptığın iş ile galip gelemeyeceğini düşünüyorsan kendini küçültmene gerek yok.Zaten yanlış yoldasın.

Değerli dostlarım bu tür oyunlara kanmayın..Bir söz daha vardır ki çok doğrudur "kılavuzu karga olanın burnu boktan çıkmazmış"2 tane cümleyle yada gereksiz açıklamayla fikirlerinize yol göstermeyin.Aramızda geçenleri kurcalamayın,sadece yapılan işlerle ilgilenin.

Bu benim inançlarımla ilgili ilk ve son konuşmam olacak.Bu açıklamayı yapma gereği duydum çünkü hayatımdaki en değerli varlığı karalayabilmek adına yapabildikleri bu densizlik onun kulağına bile gitmeyecek belki ama benim canımı sıktı.Herkes işine baksın.Sizlerden ricam bizi yaptığımız işlerle değerlendirmenizdir,aramızda geçenleri artık kurcalamayın lütfen herkes hakkettiği yerde olduğuna göre kim daha iyi yada kim birinci gibi konuları bir kenara bırakın.Herkes kendi emeğiyle buraya geldi ve kimsenin kimseye bir vefa borcu yoktur,herkes emeğinin karşılığını fazlasıyla almış bulunmaktadır.Sizlere bizlere göstermiş olduğunuz ilgi ve sevgi için çok teşekkür ederim.

not: Bu densiz yazıyı bulup beni uyarmak için sabahın köründe arayan ve boş ver dediğim halde ant vererek beni bakmaya zorlayan arkadaşım Tuğba ya çok teşekkür ederim

RAPLE KALIN SAYGI YA SAYGI

Kolera derki..
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ... * KoLeRa * ...
» KoLErA gifLeri